Zadania i priorytety opanowane

Zadania

Każdy z nas ma codziennie kilka zadań do wykonania, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. Czasem jest ich tak dużo, że nie patrzymy w jakiej kolejności je robić, ważne żeby je robić. Staramy się realizować te, przy których ktoś najgłośniej „krzyczy”. Czasem niestety zapominamy, że są takie zadania, których odkładać nie powinniśmy, mimo, że nie są pilne (II ćwiartka macierzy – nagranie).

Na macierz Coveya i Eisenhowera pierwszy raz trafiłem wiele lat temu, gdy czytałem „7 nawyków skutecznego działania”. Niech nie zwiedzie Cię to, że książka ta jest z 1989r. Porady tam zawarte są nie tylko wciąż aktualne, ale i uniwersalne. Ma się wrażenie, że będą aktualne jeszcze przez wiele lat, mimo, że powstało już wiele innych systemów do planowania i radzenia sobie z priorytetami. Jeśli Twoje zadania czasem wyglądają na nieuporządkowane, to krótkie wideo może być dla Ciebie pomocne.

Czasem nie wiemy skąd się bierze frustracja. Zdarza się, że pracujemy cały dzień, a nie robimy postępów. Albo, że dzień przecieka nam przez palce. Zaskakujące jak dużo ma to wspólnego właśnie z tym, które zadania akceptujesz, uważasz za ważne, którymi się zajmujesz. Wdrożenie w swoje życie macierzy Eisenhowera, może Ci to wszystko nie tylko wyjaśnić, ale i ustawić. Najważniejsze, że pomoże Ci zmienić to, co do tej pory wydawało się poza Twoją kontrolą 🙂

Jeśli zaglądasz czasem na tego bloga, to wiesz, że promuje tylko te rzeczy, które naprawdę zadziałały i wierzę, że zrobią pozytywną różnicę też u Ciebie. Przecież nie stawałbym przed kamerą, by opowiadać o pierdołach, a 10 lat później oglądać to wideo z zażenowaniem 😉

Mam nadzieję, że Cię przekonałem i nagranie już obejrzane. W komentarzu możesz podzielić się sposobami, które są skuteczne u Ciebie.

A znasz już najlepsze narzędzie managerów zespołów? Zobacz też inne video na moim kanale youtube.

Udostępnij:

LinkedIn
Twitter
Facebook

Znajdziesz nas na:

Popularne wpisy

Interesujące?

Uzyskaj więcej i bądź na bieżąco!

Dołącz do społeczności Managerów, Kierowników, Team Leadów nastawionych na rozwijanie umiejętności i dzielenie się wiedzą!

Zobacz

Polecane wpisy

Jak podejmować decyzje w grupie?

Jak często bierzesz udział w podejmowaniu decyzji, głosowaniu, gdzie wszyscy się ze sobą zgadzają?Tylko bez oszukiwania! Milczenie się nie liczy, ponieważ często takie decyzje oznaczają „wszystko mi