Chip „łatwiejszego życia”

Wszczepiłeś już sobie chip „łatwiejszego życia”?

My w IT często jesteśmy takimi fighterami. 

Nie wiem czegoś? To się nauczę! Trzeba coś zrobić – sam zrobię to najlepiej! Żeby wykorzystywać silne strony? My wszystkie mamy silne!

A przynajmniej tak nam się wydaje, póki mamy dużo czasu i energii.

Tylko, że wraz z kolejnym wbitym w życiu levelem, gdy dodajemy punkty doświadczenia w wiedzę techniczną orientujemy się, że nie można wymaksować wszystkich statystyk. Więc pojawia się pytanie – to w co inwestować swój czas, żeby nie wpaść w ślepy zaułek, żeby uzyskać skalowanie własnych możliwości? 

Może krypto, żeby móc wszystko kupić.

Może w biohacking, żeby być sprawnym przez ponad 100 lat.

Szukamy futurystycznych rozwiązań bo nie chcemy zaakceptować naszej ograniczonej natury. Nie można znać się na wszystkim i wszystkiego potrafić. Każdy człowiek ma mocne i słabe strony. 

A gdyby tak można było „wszczepić sobie chip łatwiejszego życia”? Mieć dostęp do dziesiątek, setek zaufanych specjalistów z różnych branż? Czy nie byłoby nam wtedy dużo łatwiej? Korzystać z naszych mocnych stron i outsourcować te słabe do osób, którym sprawia przyjemność to czego my nie potrafimy lub nie chcemy robić? Mieć zaufane grono, które doradzi Ci w sprawach, na których wcale nie musisz się znać?

Ile byś zapłacił za taki chip?

Bo okazuje się, że ten chip istnieje i możesz go mieć nie wydając ani złotówki. Możesz go mieć w zamian za Twoją uwagę i ciekawość. To chyba uczciwa cena? 

Nazwa tego „chipu” to #Networking.

(Super)umiejętność nawiązywania relacji i budowania zaufania między ludźmi. Coś co nasi pradziadkowie robili z łatwością. I tej umiejętności uczę się od Mistrza – Grzegorza Turniaka, który jest Partnerem w https://grupayak.pl.

My w IT często jesteśmy takimi fighterami, skupionymi na rezultatach.  

Nie wiem czegoś? To dowiem się od ludzi, którym ufam! Trzeba coś zrobić – przekażę to ekspertom!

Wykorzystywać silne strony? To dużo przyjemniejsze niż wciąż nadganiać te słabsze. 

Jesteś gotów sięgnąć po „chip łatwiejszego życia”?

Więcej o mojej introwertycznej drodze do #Networkingu usłyszysz podczas rozmowy, na którą zaprosił mnie Grzegorz 🙂

Udostępnij:

LinkedIn
Twitter
Facebook

Znajdziesz nas na:

Popularne wpisy

Interesujące?

Uzyskaj więcej i bądź na bieżąco!

Dołącz do społeczności Managerów, Kierowników, Team Leadów nastawionych na rozwijanie umiejętności i dzielenie się wiedzą!

Zobacz

Polecane wpisy

VII Edycja PRO LIDER IT – ZAPISZ SIĘ

Zapraszam dołącz do VII Edycji P.R.O. Lider IT, a pozytywnie zaskoczysz się jak sprawnie możesz dołączyć do najlepszych Liderów IT 🙂 Każdą edycję wzbogacam o

Jak podejmować decyzje w grupie?

Jak często bierzesz udział w podejmowaniu decyzji, głosowaniu, gdzie wszyscy się ze sobą zgadzają?Tylko bez oszukiwania! Milczenie się nie liczy, ponieważ często takie decyzje oznaczają „wszystko mi